Овации и смеење до солзи за имитацијата на Северина (ВИДЕО)


Во вчерашното издание на ТЛЗП Дара го имитираше Саша Матиќ, а Ѓоша се најде во улога на Северина.severina6

Комичарот  за малку ќе паднеше поради високит потптици кои ги носеше на настапот, а коментарите на жирито за неговиот настап беа урнебесни.

-Не сум некој љубител на Северина, но сега направи да ми се згрози за цел живот. Малку ти недостасуваше да направиш шпага – коментираше Ѓуро.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1