Бизарно: Си го истетовирал синот на своето лице (ФОТО)


Лицето на своето новородено дете, млад татко од Хјустон го истетовирал на своето лице.

Кристијан Секрист (20) ја поставил фотографијата со тетоважата на своето лице на Фејсбук и ја нарекол- прекрасна!tet.jpg500

Toj ги шокирал семејството и пријателите со својата постапка. Лицето на неговиот син, малиот Персеј, истетовирано на лицето на Кристијан.

– Благодарам за извонредната работа. Личи баш како мојот син – пишува Кристијан на Фејсбук.

Но тој не ги доби реакциите кои веројатно ги очекувал.

Еден од коментарите гласи: Зошто на лицето? Како сега ќе најдеш вистинска работа за да го издржуваш својот син, со тетоважа на лицето?

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1