Полицаец користел службена опрема за прислушкување на својата љубовница


Полицаецот Рик Гох Јуан (39) денеска во Сингапур беше осуден на казна од 4.000 долари поради тоа што ја злоупотребил службената опрема и ги прислушкувал разговорите на неговата љубовница, 28 годишната Џојс Росиана.telefon prisluskuvanje

Полицаецот изјавил дека злоупотребата ја направил „за да ја заштити својата сопруга од малтретирање’’, но не негираше дека имал афера со девојката што ја прислушувал.

Претпазливиот љубовџија имал мошне успешна кариера, но тој ќе одговара за злоупотребата на полициска опрема и во друго дело, за кое судот, ако го прогласи виновен ќе го казни со најмалку две години затвор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1