Бизарно сведочење: Се појавил духот на Мајкл Џексон и кажал дека случајно се убил!!!


Екс сопругата на Лајонел Ричи, Бренда, потврдила дека контактирала со духот на Мајкл Џексон кој и рекол „случајно се убив“ –  и судот го прифатил сведочењето.

conrad-murraymichael-jacksonNew York Post јави дека на судењето вака сведочел Ренди Филипс, директорот на AEG Live, кој тврдел дека Бренда Ричи му потврдила дека контактирала со духот на Мајкл Џексон.

– Бренда ми се јави и ми кажа дека контактирала со духот на Мајкл или преку медиум или директно. И кажал дека неговата смрт не е вина на докторот Мареј, туку случајно се убил!- вели Филипс.

Сите во судницата се смееле на ова сведочење, судијката дозволила да се продолжи со објаснувањето а изјавата влегла во официјалниот записник.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1