Шеќеринска вицкаста на фејсбук – му враќа на Бичиклиски (Фото)


sekerinska fejsПо денешната прес конференција на која Бичиклиски во име на ВМРО ДПМНЕ по повод изборот на новите лидери на СДСМ дека не е ништо ново и дека се тоа стари кадри.

Шеќеринска на својот фејсбук профил напиша –

„Брејкинг њуз! Петгодишниот А.А избран за потпретседател на СДСМ!
Бичиклиски: “Ништо ново од СДСМ! Тоа момче во континуитет е забележано како минува покрај штабот на СДСМ, одејќи кон градинка.

Плус, основано се сомневаме дека неговата тетка од втора братучедка често гласала за истата партија! Стварно сме разочарани!”

sekerinska fejs 11

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1