Кинезот што објави дека чува вонземјанин – го пикнаа во затвор поради фотките


marsovec2

Кинеската друштвена мрежа Weibo неодамна беше преплавена од кометари откако корисникот кој медиумите го нарекуваат Li објави фотографија од наводен воземјанин…

Daily Mail пишува дека Li е уапсен и пријавен за нарушување на јавниот ред и мир поради своите лаги. Откако полицијата го уапсила тој признал дека во својот замрзнувач не чувал суштество од друга планета, а полицијата испратила и соопштение во кое вели дека вонземјанинот е само парче обично парче високо квалитетна гума.

marsovec

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1