Патнички авион се заби во хангар (Фото)


avion hangar2Авион кој може да пренесува 50 патници, додека бил приземјен, одеднаш без контрола почнал да се движи кон блискиот хангар, каде што и завршил.

Тој се забил во хангарот на аеродормот Чино во Калифорнија, додека бил тестиран авионскиот мотор.
Во моментот на несреќата имало само три патници, кои не се повредени. Инаку, авионот не бип поставен за процедура за полетување.

avion hangar

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1