Близу слави 2 години – за роденденот дели подароци


Телекомуникацискиот оператор за двегодишнината од своето постоење на македонскиот пазар подготви подароци за сите нови корисници во продажните салони низ Македонија, како и низа поволности за постоечките корисници 

blizoo logoПо повод втората година од своето постоење во Македонија, од денес, па сѐ до среда, 13.11.2013 г., „Близу“ ќе ги наградува сите нови корисници на кој било пакет со вредни изненадувања. Дополнително за своите корисници, „Близу“ ги овозможи сите канали од платформата Discovery, бесплатни CA Module за гледање на HD канали, и опција за плаќање преку веб страницата blizoo.mk.

„Ако минатата година беше година во која ги подигнавме границите на нашите очекувања и можности на овој пазар, оваа, втора година по ред, е година во која повторно ги поместивме истите. Освен тековните новости, како што се воведувањето најголем број на HD канали (14), ексклузивното воведување на целото портфолио на Discovery, најголемите интернет брзини понудени до резиденцијални корисници досега, отсега сите наши корисници ќе бидат во можност да си ги подмируваат своите сметки преку нашата веб страница, и тоа без никаква провизија. А новите корисници, пак, кои овие три дена ќе склучат договор со „Близу“, ќе добијат подарок изненадување“ изјави Искра Секуловска, маркетинг директор на „Близу“ во Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1