Блокирана сметка за болно дете бездомник – неплатил радиодифузна такса!


На лице што со години е сместено во прифатниот центар за бездомни лица Чичино Село во Сарај, Управата за јавни приходи му блокирала сметка за неплатена радиодифузна такса, пренесува Вест

Ај што со години ова раселено лице живее по прифатни центри и нема никакви приходи, уште поапсурдно е што долгот од околу 6.000 денари се води на стан во друг град, кој бил продаден пред 15 години.

smetka radiodifuzija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1