Богдан Илиевски и Борис Дамовски сами се пријавиле во судот


Богдан Илиевски, еден од организаторите на движењето „За заедничка Македонија“ сам се пријавил во судот, дознава „Република“.

Претходно, исто тоа го стори и Борис Дамовски, кој самоиницијативно се пријави во полиција.Го барале на старата адреса, а по добиените информации дека се трага по него Дамовски самоиницијативно се пријавил во полициска станица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1