Богданци светна – брза реакција на надлежните


Откако жителите на Богданци, градот на струјата и ветерниците мина речиси една недела во мрак денеска експресна реакција на надлежните откако граѓаните реагираа и бараа решавање на проблемот.

До вчера сите улици беа во тотален мрак и не се гледаше прст пред око, а вечерва сликата СВЕТНА. Се запалија светилките во сите улици. Секоја чест за брзта реакција на надлежните. Жителите велат останува уште да се реши проблемот со сметот бидејќи навистина се загрижени што на овие високи температури на некои делови ѓубрето не е собрано со недели.

Еве како изгледаше овој дел од градот вчера – а како денес.

IMG_2766

IMG_2790

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1