Голема трагедија вечерва ја потресе Македонија- загина 6-годишно девојче


Шестгодишно девојче го загуби животот додека си играла во двор со други деца.

policija-skopje1-540x320

Според првичните полициски информации, денеска околу 18,00 часот во Неготино, Миа Ј, родена 2009година во двор додека се играла со други деца, била притисната од дел од трактор за фрлање ѓубре (Вум), при што се здобила со тешки телесни повреди.

Девојчето по здобиените повреди било префрлено во болницата во Велес, каде околу 20:15 часот починало.

Увид ќе се врши.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1