Бојан единствен македонец на Панч фестивалот на комедија


bojan2По 4ти пат во ЗАГРЕБ Хрватска се одржува спектакуларниот фестивал на комедијата Панч – ќе трае 1,2,3 Март, и ги собира најдобрите балкански комичари. Оваа година има преставник од Македонија. Дека Македонија знае да се смее ќе им покаже Бојан. Тој е единствениот преставник од Македонија.

Панч фестивалот е популарен и илјадници луѓе се смеат на автентични шеги на комичарите цели 4 дена.

Во продолжение еве еден видео клип од последните настапи на Бојан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1