Бојана се разбуди од кома – Драмата на жртвите на монструмот од Житиште продолжува


Бојана Чоралиќ (21), студентка од Нови Сад која тешко ја рани Синиша Златиќ (38) во Житиште, а на која и е ампутирана ногата, поради сепса, вчера се разбуди од индуцираната кома.Таа е ранета со четири куршуми.bojana-520x294

Во болница се уште се и Раде Дангубиќ (27) и Саша Станаревиќ (36) од Зрењанин. Саша е ранет во кичмата, а Раде во карлицата.

-Куршумот на Саша му поминал низ кичмата и му го оштетил бубрегот. Оваа недела ќе се знае дали ќе го оперираат. И мојот внук Александар Ѓукиќ е исто така ранет во бутот – рекла мајката на Саша.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1