Временска прогноза до крајот на месецот


Уживајте додека можете во свежото време. Денешниот очигледно ќе биде единствениот таков до крајот на овој месец, доколку се исклучат утрешниот ден и средата, кога според прогнозите не чека за некој степен посвежо време од она што сме навикнале за средината на јули.toplo-vreme5500

Веќе до крајот на неделата, а особено во првиот ден од викендот, пеколот повторно се враќа. Облаците се повлекуваат и во сабота, температурите повторно ќе бидат близу четириесетката.

Услови за дестабилизација ќе има во недела, но и дождот нема да донесе некое значително освежување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1