Боки 13: Имам докази дека Вилма е вмешана во скандал со 4 милиони евра


Јовановски пред судскиот совет за време на главната расправа праша дали обвинителката Вилма Рускоска треба да ја пријави кај Вилма за корупција.

Јовановски во судницата рече дека има несоборливи докази за вмешаност во скандал од четири милиони евра.

Судењето беше прекинато, а главната расправа продолжува утре со изведување на материјални докази.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1