БОМБА 17: Во комуњарски кафулиња делеле казни, затворале фирми


Објавувајќи ја 17-та бомба од Прилеп, СДСМ презентираше неколку разговори за кои тврди дека се од градоначалникот Маријан Ристески, министерот Миле Јанакиески и други соработници, како договараат казнување на „непријателски“ фирми и кафулиња.zaev sdsm

-Ќе слушнете како Јанакиески бара од Марјан Ристески список на фирми наводно блиски до СДСМ. Посебен интерес за фирма има Јанакиески за фирмата на Хари Локвенец. Ќе слушнете како се бара казнување, рушење на шанкови и тераси, и како што вели Јанакиески војна степенесто, да видат што е сила, посочи претседателот на СДСМ Прилеп, Сашо Велески.

Видео на следниот ЛИНК 

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1