Бомба 30 на Заев за случајот Никола Младенов


На денешната прес-конференција и објавувањето на 30.бомба по ред, лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека разговорите покажуваат дека власта неодговорно и непрофесионално ја водела истрагата за смртта на Младенов, како и тоа дека сокриени од јавноста се клучни детали од истрагата.

Власта на Никола Груевски случајно или не криела клучни информациии за смртта на новинарот Никола Младенов, затоа е потребно да се направи целосно нова истрага која ќе го расветли случајот, рече на денешната прескоференција лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Целата прес конференција и објавените разговори на следниот – ЛИНК 

mladenov soobrakjaka foto

 

 

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1