Бора Чорба во болница


Пејачот и фронтменот на групата „Рибља Чорба“, Бора Ѓоргевиќ веќе десетина дена се наоѓа во болница поради воспаление на белите дробови.

bora corba

Сега сум сосема добро и наскоро ќе излезам од болница. Имав комплицирано воспаление на белите дробови, па затоа морав во болница, но сега сѐ е во ред, изјавил тој на кратко во неделата за медиумите преку телефон.

Поради неговите здравствени проблеми, бендот бил принуден да откаже неколку настапи, но веднаш штом излезе од болница и целосно се опорави, српските рокери продолжуваат со концертните активности.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1