Се сеќавате ли на Илма од „X-Faktor“? Епа… Порасна!


Од финалето на музичкото шоу „Икс фактор“ поминаа осум месеци, а најмладата учесничка во шоуто 13-годишната Илма Карахмет која ја маѓепса балканската публика со својот глас доживеа голема промена во својот изглед.

1634626-3 1634627-4

Илма  преку ноќ стана дете ѕвезда, а нејзиниот развој во музичкиот натпревар го следеа милиони гледачи во регионот и на многумина таа им беше миленичка, но во самата завршница на шоуто беше исфрлена што предизвика големи контроверзии во јавноста. Иако не и било драго што била елиминирана од натпреварувањето поради својата возраст, Илма веднаш продолжи со училишните обврски. Сепак интересно е што Илма за овие неколку месеци го промени својот изглед и полека се преобразува во млада девојка. Таа е видно ослабена и токму во нејзините тинејџерски години ги доживува најголемите трансформации во изгледот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1