Борис Новковиќ во љубов со 19 години помлада девојка (ФОТО)


Големиот хрватски заводник, пејачот Борис Новковиќ (47) љубовната среќа ја пронајде со атрактивната 28-годишна Инес Катиќ од Задар со која е во врска веќе два месеци, пренесуваат хрватските медиуми.boris-novkovic-ines-katic-foto-storyhr-1453886461-832737

Двојката неодамна била видена заедно на концертот „Хиљаду пахуља бели“ одржан во чест на починатиот пејач Кемал Монтено одржан во салата „Ватрослав Лисински“ во Загреб.

Тие се запознале сосема случајно, така што Борис се заинтересирал за кампањата „Говорот на омраза е сериозна работа“, која била иницирана од Инес, која по професија е политиколог.61187210-ines-katic-boris-novkovic

Ова е прва девојка на музичарот, откако пред извесно време тој ја прекина долгогодишната ромаса со сликарката Ива Вишошевиќ.

Пред неа беше во брак со новинарката Луција Матиќ со која беше во брак 9 години и добија два сина, пишува магазинот „Стори“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1