Борисов спаси глава за влакно – Авионот принудно слета во Варна


По полетувањето не се повлекол уредот за слетување, поради што леталото од типот Фалкон 200 морало да кружи над Црното Море за да потроши дел од горивото…borisov avion bugarija

Авионот со кој патувал бугарскиот премиер Бојко Борисов синоќа принудно слета во Варна, по втор дефект за само шест месеци.

По полетувањето не се повлекол уредот за слетување, поради што леталото од типот Фалкон 200 морало да кружи над Црното Море за да потроши дел од горивото.

Според министерот за сообраќај, проблемот очигледно не може да се отстрани и авионот ќе му биде вратен на производителот во Франција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1