Босански пејач на свадба во Кичево заработил бакшиш од 30 илјади евра !(видео)


Шериф Коњевиќ на сунет-свадба во кичевското село Лисичани, лани летото заработил дури 30.000 евра бакшиш.79941_1serif-konjevic-1-735x400

Дали е точна сумата не се знае, но како што се зборува имало околу 3.000 луѓе. Тие буквално го кителе со денари илјадарки, петстотки, но и со евра.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1