Бранко Црвенковски НА ЧЕЛО НА ОРО во Слатина – синот бил кум (ФОТО)


Поранешниот премиер и претседател на Македонија Бранко Црвенковски во селото Слатина, општина Дебрца, од каде потекнува татко му, присуствуваше на големиот верски празник посветен на погубувањето на Свети Јован Крстител, слава која традиционално се празнува во ова населено место

Поранешниот Претседател на СДСМ и на Република Македонија и поранешен Премиер, Бранко Црвенкоски беше ороводец во дебрчкото село Слатино , каде неговиот син Љупчо Црвенкоски годинава бил кум на манастирот Свети Јован Бигорски – во село  Слатино, од каде потекнува фамилијата на Црвенкоски, објави порталот „Охрид 1“.

branko oro2

фото: „Охрид 1“

 

фото: „Охрид 1“

фото: „Охрид 1“

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1