Киднапиран српски лекар во Либија


Наоружана група денеска во главниот град на Либија, Триполи киднапирала српски лекар, јави либиската агенција „Лана“.

libija2

Како што објави агенцијата, причината за киднапирањето не е позната.

Лекарот чиј идентитет не е се уште објавен, е киднапиран во близина на болницата „Ал Сабеја“ која се наоѓа на околу 30 километри северозападно од центарот на Триполи.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1