Браво МАКЕДОНИЈО – само за 10 часа собрани над 30 000 евра преку смс


Македонија се обедини во помошта за Србија и за Босна и Херцеговина.

poplavi

Од вчера до денеска напладне на  телефонот  143 400 од сите мобилни оператори се собрани над  2,2 милиони денари или речиси 40.000 евра, повеќе од пола од сумата што на Србија и ја нуди Европската унија.

Телефоните се и натаму отворени, а со секој повик се донираат по 100 денари.

sms pomos

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1