Видео: Ѓоковиќ победи за Србија и Босна – добиените 700.000 евра ги донираше за поплавените


sfdf

471710_nole-transparent-foto-tviter_ff

Само што го победи Рафаел Надал и ја презеде титулата на турнирот Мастерс серија во Рим, Новак Ѓоковиќ им прати порака на сите кои беа погодени од поплавите во Србија и Босна. „Ова е за Србија и Босна“, напиша Ѓоковиќ на камерата по одличното финале. Ѓоковиќ кој го совлада Надал со 4:6, ‘:3, 6:3 средствата од овој турнир ќе ги донира на семејствата на оние кои ги изгубија домовите во поплавите. Се потврди дека станува збор за сума од околу 700 000 евра кои Ноле сите ги даде за настраданите

471656_novak-supermen-foto-blicsport-sportklub_f  471759_mdf43640_f

Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1