Брисел во паника: СПРЕЧЕН ТРЕТ МАСАКАР КАЈ ИНСТИТУЦИИТЕ НА ЕУ!


Две силни експлозии се слушнаа утрово во Брисел.BRISEL 44

Спутник Интернешнл јави дека е потврдено дека експлозијата во Брисел е терористички напад, додека бриселските медиуми пишуваат дека се предизвикани од бомбаш самоубиец. Околку 9:30 во Брисел одекна нова експлозија во меленбек метрото во кое починаа уште 10 луѓе. Во целиот град владее паника, прогласена е вондредна ситуација и сите приоди до аеродромите, автопатите и железничката се блокирани.

Раша Тудеј јави дека се слушнале во Брисел во улицата каде што се наоѓаат Институциите на Европската Унија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1