СВЕДОК ОД НАПАДОТ ВО БРИСЕЛ: Цела зграда се помести, се плашиме дека има уште напаѓачи


Репортер на британска телевизија се нашол на бриселскиот аеродром кога одекнале двете експлозии.

Алекс Роси само што се чекирал се се затресло.brisel-napad-novinar-aleks-rosi-foto-youtubeprintscreensky-news-1458637044-869309-724x400

“Почуствував како цела зграда се поместува“, рекол Роси.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1