Британски авион со 189 патника гаѓан со ракета над Шарм ел Шеик


Британски авион со 189 патници за влакно избегна голема катастрофа во египет пред два месеца кога на растојание од 300 метри од него мпоминала ракета земја- воздух, пишува британски Дејли Мирор.fjewifwjiaogjeh-21012

Пилотот на авионот според пишувањето на овој весник, морал да изведе маневар за да го избегне проектилот кој му поминал на растојание од 300 метри од пилотската кабина. Комапнијата “Thomson”, чиј авион е, на патниците не им соопштила дека биле во смрттна опасност, а тие не ни забележале.

Овој инцидент се случил на 23. август, два месеца пред да се сруши рускиот авион со 224 патници во Египет.

И покрај ова британските медиуми не веруваат дека овие ракети се на Исламисите, туку дека станува збор за случајна лансирана ракета од страна на египетската војска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1