Бугарски макроа продавале жени во Македонија


prostitucija

Бугарската полиција уапси криминална група која што вршела трговија со жени кои биле сексуално искористувани во Македонија, Италија и Германија.


Според Министерството за внатрешниработи во Софија операцијата за апсење била изведена во североисточниот град Ботевград и била по супервизија на државниот Обвинител.
Уапсени се три лица, познати криминалци, на полицијата по учество во организирана проституција и претходно.
Полицијата во текот на операцијата влегла во 4 објекти во Ботевград и Правец при што биле одземени возила и документи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1