Булеварот пред Владата од вечерва до сабота затворен за сообраќај


Сообраќајот на булеварот Илинден на потегот од крстосниците со булеварите Гоце Делчев и Св. Климент Охридски од 22 часот вечерва до 2 часот во сабота ќе биде во прекин во двата правци, соопшти МВР.

Сообраќајот пред Владата ќе биде во прекин поради предизботрен митинг, а ќе се одвива десно по булеварот Св. Климент Охридски и по булеварот Гоце Делчев и лево по булеварот ВМРО.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1