Archive | Црна хроника RSS feed for this section

Гевгелија: Ја полил сопругата со бензин и ја запалил – лекарите се борат за нејзиниот живот

Жената во критична состојба е префрлена во Болница

______________________________________________________________________________________________________

Избеган затвореник ја ограбил ТТК Банка во Прилеп

Полицијата синоќа во Велес го открила и го привела 56 годишниот скопајнец Перица Стефановски кој е еден од двајцата разбојници кои завчера ја ограбија експозитурата на ТТК Банка во Прилеп.

______________________________________________________________________________________________________

Газда на медиуми и брат на пратеник си ја претепал жената?

Ја пресретнал со автомобил, ја навредувал удирал и и се заканувал дека ќе ја фрли во река. Сопственик на медиум и брат на актуелен пратеник од СДСМ доби пријава за семејно насилство од неговата сопруга, дознава Press24 од полициски извори.

______________________________________________________________________________________________________

Драма во Карпош 3: Сакал да ја фрли вереницата од 4 кат, не успеал па самиот се фрлил

28 годишен скопјанец се бори за живот откако попладнево некаде околу 17 часот се фрлил од 4 спрат на зградата на улицата Трифун Пановски во скопски Карпош3.

______________________________________________________________________________________________________

Вооружен грабеж на експозитура на ТТК Банка

Вооружени разбојници влегле во експозитурата, им се заканиле на вработените и го одзеле прометот, информираат од МВР. Оттаму најавуваат повеќе детали откако ќе биде извршен увидот. Прес24

______________________________________________________________________________________________________

2 вработени во Министерството за транспорт и врски загинаа во сообраќајка кај Гостивар

Две лица загинаа во страотна сообраќајна несреќа која се случи утринава на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во близина на мостот кај село Колари.

______________________________________________________________________________________________________

Скопјанец полово нападнал 9 год дете на железничка

СВР-Скопје денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно Јавно обвинителство – Скопје го предаде С.Ј. (22) од Скопје, осомничен дека сторил кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“.

______________________________________________________________________________________________________

Едно лице загина, двaјца се повредени во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Едно лице загина, а две се повредени во тешка сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Штип – Радовиш на местото викано петти километар, во близина на затворот Штип.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: МВР акција – фатени крадци од банкомати

Министерството за внатрешни работи вчера изврши акција во која е уапсена четричлена банда која оперирала по банкоматите во Македонија. Еве го видеото од апсењето.

______________________________________________________________________________________________________

Приведени полицајци од Кратово и Куманово – учествувале во „незаконит лов“

СВР Куманово изврши претреси во 12 домови и во Ловното друштво „Буковац“, при што се запленети и одземени 24 ловни пушки, 3 пиштоли, поголема количина на муниција, маскирни униформи, едно возило со кое е извршен транспортот на отстреланите диви свињи, како и месо од разновиден дивеч, со сомнение дека се работи за диви свињи, див […]

______________________________________________________________________________________________________

Директорот на училиште притворен за педофилија се обеси во затворот Шутка

Во затворот Шутка се обеси Роберт Робертсон директор на основното училиште Димче Ангелов од Демир Капија, кој беше обвинет за педофилија,пренесува Канал 5

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Апсењето на дилерите во Арачиново и Ченто

Во полициската акција „Диригент“ кривично пријавени 16 лица, по четворица се трага (ДПЛ) Македонската полиција, во рамки на продолжението на акцијата „Диригент“, во соработка со австриската и германската служба за борба против дрога, вчера изврши претреси кај 18 лица, од кои кривично се пријавени 16, а по 4 лица се уште се трага.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Паднаа 3 криминални групи од франкфуртска мафија

18 македонски државјани од скопско Арачиново, Велес и Куманово, се осомничени дека се дел од франкфуртската мафија.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Дилерите дрогата ја криеле во душеци за спиење

350 килограми дрога што беше запленета во денешната акција на МВР била транспортирана во редовна пратка со камион со душеци за спиење.

______________________________________________________________________________________________________

10 уапсени и 350 кг дрога запленети во акцијата во Ченто и Арачиново

Десетина лица се уапсени , а запленети се и околу 350 килограми марихуана во полициски акции кои од утрово се спроведуваат во скопските села Арачиново и Сингелиќ.

______________________________________________________________________________________________________

Се апси во Синѓелиќ и Арачиново – во тек е голема акција

Специјалните единици на МВР од изутринава се во Синѓeлиќ и Арачиново, се работи за голема меѓународна акција за шверц на дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Кражба во “Рамстор”- однесен сеф со половина милион денари

Ноќта на 6. јануари, биле ограбени канцелариите на “Палма-трејд” во комплексот “Рамстор” во Тетово.

______________________________________________________________________________________________________

Згазена жена на бадниковиот оган во Аеродром (Видео)

Идентификувана е жртвата која беше прегазена во Аеродром вчера вечерта. 

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1