Цел ден дожд и до 15 степени


rain - dozdУправата за хидрометеоролошки работи за денеска ни најавува претежно облачно со врнежи од дожд и максимални температури до 15 степени.

На места, велат од УХМР, дождот ќе биде пообилен со над 20 литри на метар квадратени. Врнежите ќе бидат проследени со ретки грмежи, а ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

Во Скопје ќе преовладува слично време со температура до 13 степени.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1