Четири лица повредени во сообраќајка на раскрсницата на бул.„Србија“ и „Борис Трајковски“


Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи утрово во 7 часот на раскрсницата на булеварите „Србија“ и „Борис Трајковски“ во Скопје, информираа од МВР.soobrakjajka 233

Повредените се пренесени во градската болница „Св.Наум Охридски“.

Во сообраќајката учествувале патничко моторно возило „лада“ со кумановски регистраски таблици и товарно моторно возило – цистерна „МАН“ со скопски регистарски таблици.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1