ВИДЕО:Скршени прозорците на Министерството за правда, повреден новинар


Откако беа спречени да одат кон седиштето на ВМРО ДПМНЕ, од двата влеза на улицата „Даме Груев“ , демонстрантите  во знак на револт се вратија на Рекорд, поминаа пред канцеларијата на претседателот Иванов  каде претходно ги искршија прозорците ,а овој пат и на Министерството за правда.Untitled-5-640x360

Демонстрантите  удираа со шишиња, столици, а дојде и до судир со полицијата Во турканиците настрада и новинарот на Плус Инфо Горан Наумоски, кој е пренесен со возило на Итната возило во Градската болница.

video novatv.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1