Чистачка украла 5.000 евра од работа


Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против М.Р.(35) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“.

Таа на 28 септември додека ја чистела канцеларијата на директорката, од торба, којашто била во плакарот, одзела околу 5.000 евра, а потоа си заминала дома.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1