Член на ИСИЛ уапсен во Скопје


Полицијата утринава спровела акција во која лишено од слобода е едно лице, член на ИСИЛ.

Според неофицијалните информации, акцијата била спроведена во Скопје, а лицето е од населбата Чаир, пишува Курир.

isis dezerteri vojnici

Иако се уште нема официјална потврда од МВР, апсењето е продолжување на акцијата „Ќелија“ во која беа опфатени македонски државјани кои учествувале во воени судири, директно или како логостика, на страната на Исламската држава, пред сè на боиштата во Сирија.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1