Човек преживеал откако не дишел 1 месец (Видео)


42 годишниот Карлос добил силна инфекција по која престанал да дише, а поради инфекцијата му откажувале и органите како бубрезите, а уништени му биле и белите дробови. Лекарите знаеле дека доколку наскоро не добие кислород тој ќе умре.

covek ne diselЛекареите со посебна процедура буквално му ги исклучиле белите дробови – да чекаат на стенд бај додека инфекцијата не помине за да не ги оштето. Мислеле дека за една недела ќе помине но инфекцијата траела цел еден месец.

Лекарите не биле оптимисти. Тој буквално не дишел цел еден месец а телото му се одржувало вештачки – машина постојано испуштала кислород низ неговото тело.

Се започнало со опасен грип, што довела до акутна бактериска инфекција, но за среќа тој сега е жив. И откако заздравел тој сега не само што дише нормално туку и трча маратон.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1