Човек со големо срце – евакуирани мигрантите во Белград


Еден човек од Белград не сакал да седи со скрстени раце во топлиот дом додека мигрантите седат на дожд и се смрзнуваат во паркот бо близина на автобуската станица.

Имено, тој организирал сместување и превоз за мигрантите да засолнат од стдените денови.

– Пред се ги земаме луѓето кои имаат мали деца, сакаме да ги сместиме луѓето на суво, рекол овој човек со големо срце.

migranti sator

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1