Чудо во Штип ! Мистериозно се појавија украдените пари од хуманитарната забава во „Дом на млади“


Пронајдени се парите од кражбата од шанкот во Дом на млади во Штип наменети за лекување на Иван Стојанов, објави радио Штип. Случајно вработените во Дом на млади, при акција за чистење ги нашле парите кои недостасуваат паднати зад шанкот.denari_191010

Иако е чудно, сепак добро е што се најдени приближно 500 евра, пари кои нужно му се потребни на Иван Стојанов за негово лекување, објави радио Штип.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1