ЧУВАЈТЕ ГИ: Стари телефони и игри вредат цело богатство!


Имате ли кутија преполна со стари технологии кои едноставно сакате да ги фрлите во ѓубре? Имаме решение за вас. Вашите стари мобилни телефони, игри и конзоли би можеле да вредат вистинско богатство.

nokia telefon mobilen

Nintendo Game Boy стар 25 години во оригинална кутија на Ebay се продава за повеќе од 1.000 фунти.

За Apple iPod Classic прва генерација може да добиете 385 фунти.

Прва генерација iPod со само 5GB меморија вреди дури 2.995 фунти.

Gran Turismo 5 играта со потпис – „Signature Edition“ се продава за „само“ 2.500 фунти.

Добро познатата Нокиа 3310 сега вреди 100 фунти.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1