ДА ПОМОГНЕМЕ: Ова се новогодишните желби на дечињата од oнкологија и хематологија


Новата година ни е на праг, а новогодишните желби уште сега ги знаат децата од Одделот за онкологија и хематологија.

Да бидеме сите заедно дел од оваа прекрасна акција. Да ги насмееме лицата на овие дечиња, кои заслужуваат многу повеќе од еден новогодишен подарок.

-Традиционално акцијата се повторува и оваа година, и ве каниме сите заедно повторно да донесеме насмевки на оние на кои им се најмногу потребни, на дечињата на Одделот за онкологија и хематологија и во одделот за деца со аутизам кои посетуваат вежби на Клиниката за Детски Болести во Скопје, стои во апелот.

Можете да донирате играчки, здрава храна, додатоци за во исхраната, витамини или пак било што друго кое сметате дека им е неопходно на овие дечиња.

Биди и ти нечиј Дедо Мраз, затоа што празниците се за секого!

Играчките може да се оставаат во Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar секој работен ден од 17 до 21 часот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1