Дачиќ се приклучи на предизвикот “Косово е Србија” (ФОТО)


“Косово е Србија” е најнов предизвик на социјалните мрежи. Според овој предизвок, оние кои го прифаќаат треба на банкнота од еден или пет евра да се напише „Косово е Србија“.

Според предизвикот покренат од Српската страна, одкако ќе се напише на банкнотата „Косово е Србија“, со истата треба да се купи нешто, и да се пуштат во промет.

Српскиот политичар и министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, се приклучи на предизвик, но тој тоа го напиша на банкнота од 100 долари!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1