Дали знаете што се случува со нашите тела после смртта? (Видео)


Нашиот фокус често има тенденција да биде насочен кон умирањето, смртта и задгробниот живот, но колкумина од нас знаат што всушност се случува со нашето тело кога ќе се одвоиме од нашата смртна серпентина?zivot-smrt

Погледнете го овој видео запис на Scientific American кој ќе ви објасни што точно се случува со човечкото тело после смртта.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1