Дани ја загреа – Бени НонСтоп ја „распали“ публиката на плоштадот во Скопје


plostad novaОткако Дани Димитриовска ја загреа атмосферата на плоштадот „Македонија“, сега публиката е препуштена во рацете на Бени НонСтоп, со кој публиката на плоштадот ја дочекува новата 2013 година.

Искочи на сцената заедно со неговиот бенд, започна со забавата и ја изведе „It’s my life“, потоа продолжи со изведување на кавр верзии од познати англиски песни, но не изостана и македонското па ја изведе и „Високи штикли и црни чорапи“, а следното е „По навика“ од групата НонСтоп.

ВО ЖИВО: Дочекот на Нова година во Скопје

Кукурику.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1