Даниел Кајмакоски ја освои MTV наградата – но тоа не е се!


Даниел Кајмакоски е добитник на овогодишната престижна MTV Best Adria Act награда.

Тој се закити со епитетот најдобар регионален изведувач, кој освои најголем број гласови од публиката во изминатите четири недели.daniel 544

Со добивањето на ова признание Даниел влегува во трка за освојување на уште една награда, а тоа е MTV Best Europe Act.

Гласањето за оваа категорија почнува денес и тоа на MTVEMA.com и ќе трае до сабота, 24 октомври, на полноќ, за да победникот биде прогласен ден потоа на доделувањето на 2015 MTV EMA во Милано.

Даниел освои повеќе гласови од Марчело, Сасја, „Хладно пиво“ и „Ту Челос“.

Вистина.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1