ФОТО: Командант Арачиново уапсен во Диво Насеље


Уште еден командант на ОНА падна во рацете на полицијата по денешната акција на МВР за разбивање на јатаците на терористичката група во Диво Насеље, јавува Курир.мк

braha553336571-16647

Од полициски извори дознаваме, меѓу приведените е и Ибрахим Муртезани, во јавноста познат и како Командант Арачиново.

И тој како и останатите се сомничи за соработка и помагање на терористичката група која делуваше во кумановскиот регион.

Исто така меѓу приведените е и Рагми Љатифи од селото Отља за кој има информации дека му бил заменик на командант Малишева кој се сметаше за предводник на терористичката група во Куманово.

Во Дива Населба, специјалците на МВР убија 10, а уапсија 28 припадници на терористичката група, во акцијата на МВР беа убиени и 8 специјалци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1