ДАНИЕЛ КАЈМАКОСКИ оди кон финалето на Х Фактор (Видео)


Синоќа  се одржа првата полуфинална вечер од најголемото музичко шоу во регионот Икс Фактор Адриа.

daniel2Најголем број на гласови од публиката доби токму нашиот  Даниел Кајмакоски.

Тој е дефинтивно фаворит на сите. Во следниот круг помина и дуото на Фифи H2O .

Погледнете го настапот на Фаворитот Даниел Кајмакоски.

настап

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1