Даниел: Песната од Тоше ја испеав за поранешната девојка


Благодарение на Даниел Кајмакоски, Македонија конечно е во центарот на вниманието во сите земји од поранешните ју-простори.

daniel finale1-Цел живот го чекав овој ден да ги видам моите родители како се гордеат со мене. Ова е почеток на нешто убавo, бајка што заедно ќе ја напишеме. Допрва не` чека работа.

Се надевав на победа, но бев подготвен и на пораз. Знам дека бев фаворит, но фокусот цело време ми беше на што подобро мое претставување.

Песната „Најтешкото нешто“ ја посветив на последната моја девојка изјавил Kајмакоски за Дневник.

Даниел освои 10.000 евра, автомобил „мини купер“, снимање албум и два видеоспота.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1